buty christian louboutin polska 3
Nr 112, ISSN: 1689-7102 Środa, 30 Wrzesień 2020
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Zapisz się na Top10tastes magazine. Raz w miesiącu otrzymasz specjalne zniżki, limitowane oferty i najciekawsze artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową.
Imię i nazwisko e-mail  

Potrzebujesz porady, pomocy w procesie zakupów, nie masz lub nie chcesz użyć karty kredytowej?
Zadzwoń na nr kom. +48 799 142 017 (7 dni w tygodniu 8-22)
Napisz na pawel@top10tastes.com

 
Lewitujące łóżko, Janjaap Ruijssenaars
Adres: Universe Architecture, Vijzelstraat 72, 1017 HL Amsterdam, Holandia
Price : 1 200 000 Euro
Telefon: +48799142017
 
Nagroda magazynu magazyn time nagroda 2006 lewitujące łóżko za najlepszy wynalazek 2006 roku.

WYŁĄCZNOŚĆ NA POLSKĘ GWARANTOWANA - tylko jedno Lewitujące Łóżko zostanie sprzedane w Polsce.

Architektura jest zdeterminowana przez prawo grawitacji. Lewitujące Łóżko omija tę fundamentalną siłę i wznosi się w kierunku nieba.
Cztery cienkie linki stanowią jego jedyne umocowanie z podłożem na wysokości 40 cm. Siła nośna sięga 900 kg. To dzieło sztuki konstruktorskiej może pełnić różne funkcje: łóżka, sofy, japońskiego stołu jadalnego czy też platformy wystawienniczej dla eksponatów.

W czerwcu 2006 Lewitujące Łóżko miało swoją światową premierę.

Lewitujące Łóżko zawdzięcza swój stan lewitacji odpychającym się wzajemnie siłom magnetycznym. To oznacza, że łóżko osiąga stan lewitacji dzięki zastosowaniu siły nośnej magnesów o przeciwstawnych polach magnetycznych. Kiedy jeden magnes umieścimy nad drugim i oba mają podobne pola magnetyczne względem siebie, oba zaczną się odpychać. Prościej rzecz ujmując, magnesy umieszczone w lewitującym łóżku odpychają się od magnesów umieszczonych w podłodze. Cztery cienkie linki mocowane do czterech rogów lewitującego łóżka są przymocowane do podłogi, chroniąc jednocześnie obiekt przed dalszym wznoszeniem i utrzymują go w bezruchu.

Wymiary
Wymiary tego modelu to 1.30m x 3.0m x 0.25m. Możliwości uwzględnienia specyficznych wymiarów mogą być przedyskutowane z projektantem Ruijssenaars'em.

Wysokość lewitowania to 0,4 metra. Dla instalacji tego modelu jest niezbędna powierzchnia o wymiarach 12x6 metrów. Ta królewska powierzchnia jest potrzebna aby umożliwić mocowanie czterech cienkich kabli do podłoża i móc się swobodnie poruszać w przestrzeni otaczającej lewitujące łóżko.

Waga
Całkowity ciężar instalacji to ok. 2000 kg. Instalacja, zależnie od lokalizacji, będzie wymagała indywidualnych rozwiązań.

Nośność
Ten model posiada nośność do 900 kg. Odpowiada to 11 osobom o średniej wadze. Instalacja pozwala na zastosowanie jej w różnych funkcjach.
Przy przesunięciu się ludzi znajdujących się na lewitującym łóżku do jego krawędzi, można zauważyć nieznaczne ruchy, po których lewitujące łóżko wróci do swojej nieruchomej horyzontalnej pozycji. Przy dwóch osobach ruchy lewitującego łóżka będą bardzo małe, pamiętając, że jego udźwig wynosi 900 kg.

Ograniczenia
Jeśli przechodziłeś operację, po której zastosowano metal doradzamy nie wchodzić w przestrzeń pod lewitującym łóżkiem. Na przykład klipsy chirurgiczne, śruby, rozrusznik serca byłyby narażone na pole magnetyczne działające pod łóżkiem. To dotyczy jedynie materiałów aktywnych ferromagnetycznie. Nowoczesne implanty często są wykonane z materiałów takich jak tytan, który nie reaguje na pole magnetyczne.

Bezpieczeństwo
Poza wpływem na implanty, działanie stałego pola magnetycznego według kwalifikowanych specjalistów, nie wywiera żadnego ubocznego wpływu na ludzkie zdrowie i ciało. Pole magnetyczne w górnej części łóżka będzie zredukowane do tak minimalnego poziomu, że urządzenia elektroniczne takie jak laptop, telefon komórkowy, mogą być na nim z powodzeniem używane.

Montaż
Lewitujące łóżko może być zainstalowane i odinstalowane tylko przez specjalnie przeszkolony personel. Obchodzenie się z silnie aktywnym magnetycznie materiałem wymaga najwyższej ostrożności podczas instalacji. Unikalność tego produktu wyklucza jego seryjną produkcję. Należy wziąć również pod uwagę czas produkcji i dostawy do 12 miesięcy.

Stały Magnetyzm jest jedyną siłą użytą do lewitacji tego łóżka. To znaczy, że żadna elektryczność lub inne formy energii nie zostaną użyte do utrzymania stanu stałej lewitacji łóżka. Materiał w postaci stałego magnesu posiada jakość utrzymania swej stałej mocy. Utrata tej mocy jest nieznaczna. Za tysiąc lat łóżko będzie nadal lewitować.


Cena

1 200 000 euro
Wraz z instalacją na miejscu
Wraz z projektem bezpośredniego otoczenia
Bez uwzględnienia podatku
Bez uwzględnienia kosztu transortu poza Holandię
Bez uwzględnienia kosztów specjalnej dodatkowej konstrukcji,
która może okazać się potrzebna do zainstalowania Lewitującego Łóżka
Bez kosztów nadzoru wykonawczego bezpośredniego otocznia Lewitującego Łóżka
Bez projektowania specjalnych dodatków

Lewitujące łóżko latające łóżko
Architekt Janjaap Ruijssenaars jest wynalazcą i projektantem Lewitującego Łóżka. Ruijssenaarsa zawsze fascynował fakt, że grawitacja dyktuje sposób kształtowania budowli. Po uzyskaniu dyplomu w 1999 r. Janjaap Ruijssenaars intensywnie zastanawiał się, czy byłoby możliwe zaprojektować budynek lub mebel, który oparłby się dyktaturze grawitacji. Lewitujące Łóżko jest rezultatem tych twórczych poszukiwań.


Zamówienie Lewitującego Łóżka jest możliwe poprzez ikonę 'Zarezerwuj' w Top10tastes.com, jako oficjalnego wyłącznego na Polskę przedstawiciela Universe Architecture, tel: +48 799 142 017

lewitujące łóżko magnetyczne milion euro
lewitujące łóżko magnetyczne milion euro lewitujące łóżko magnetyczne milion euro lewitujące łóżko magnetyczne milion euro

Więcej informacji: pytania@top10tastes.com lub +48 799 142 017

Price : 1 200 000 Euro