.
damskie buty luksusowe Chritian Louboutin sklep Warszawa Polska
Nr 96, ISSN: 1689-7102 Piątek, 20 Kwiecień 2018
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Czy chcesz otrzymywać co 3-4 tygodnie informacje o nowych kolekcjach i limitowanych ofertach bezpośrednio na swój email? Kliknij: Zapisz się na newsletter.

Print This Page
Nowy Szef Kuchni Bartosz Budnik w Bryza & SPA w Juracie
07/29/2016
Luksusowy nadmorski Hotel Bryza & Spa w Juracie od kilku miesięcy ma nowego szefa kuchni Bartosza Budnika - prekursora kuchni slowfoodowej w Polsce.


Kuchnia slowfoodowa z lokalnych składników - Bartosz Budnik, nowy szef kuchni w Bryza & Spa w Juracie
Bookmark and Share


Bartosz Budnik i jego pasja do gotowania i tradycyjnej kuchni polskiej wyraża się w kreatywnym i eksperymentalnym podejściu do współczesnej kuchni. Hotel Bryza & Spa znany jest z niezwykłaj uwagi, jaką przywiązuje do propozycji kulinarnej, dlatego teraz za doznania smakowe gości odpowiada szef kuchni Bartosz Budnik - dyplomowany mistrz kuchni slowfoodowej w Polsce, który gotuje wykwintnie i nowatorsko tylko z naturalnych składników stawiając na lokalnych dostawców oraz tradycyjne i unikalne sposoby produkcji żywności. "Dzięki umiejętnemu, kreatywnemu łączeniu przeróżnych smaków i aromatów, można czasem uzyskać zaskakujące, a jakże ciekawe i przyjemne doznania kulinarne o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia" mówi nowy szef w Bryza & Spa Bartosz Budnik. To dzięki niemu prowadzona przez dekadę restauracja Romantyczna w Hotelu SPA Dr Irena Eris na wzgórzach Dylewskich, jako pierwsza otrzymała rekomendację Slow Food Polska oraz wiele innych nagród cenionych w świecie gastronomii.


Kuchnia slowfood - chłodnik z lokalnych składników, Bartosz Budnik, szef kuchni w Bryza & Spa w Juracie


Regionalne potrawy i oryginalne lokalne produkty coraz bardziej poszukiwane są przez miłośników dobrej, zdrowej kuchni. Dlatego też Bartosz Budnik dużą wagę przywiązuje do potraw związanych z regionem: ryb zatokowych, bałtyckich, i słodkowodnych oraz ryb naturalnie wędzonych dymem olchowym, naturalnych miodów prosto z pasieki, kasz czy świeżo tłoczonych olejów poprzez smak obrazujących kulinarną przeszłość nadmorskiej okolicy, ale w nieoczekiwanie wykreowanym wydaniu. "Zdarza się, że próbuję odtworzyć smaki dań z dzieciństwa i zaproponować je gościom w menu moim gościom w Hotelu Resort Bryza & Spa, aby mogli odbyć podróż w czasie i odnaleźć smaki ze swojej młodości" - zdradza szef kuchni i dodaje: "Nie boję się eksperymentowania, lubię poszukiwać inspiracji w oparciu o nowe produkty w nowatorskiej odsłonie. Flagową pozycja w mojej karcie jest kawior ze ślimaka, który jest cenionym przysmakiem moich gości. Jedną z propozycji jest polędwica z łososia bałtyckiego kandyzowana w miodzie lipowym i soli himalajskiej, pudding z koziego sera Oberland, mleczkiem z dyni, bąblami z cytryny, konfiturowanym rajskim jabłuszkiem". To ostatnie danie otwierało pierwszą galę Gault&Millau, przewodnika po najlepszych restauracjach, podczas której szef Kuchni Bartosz Budnik otrzymał nagrodę Najlepszy Szef Kuchni 2015.


Kuchnia slowfoodowa - deser z lokalnych składników, Bartosz Budnik, nowy szef kuchni w Bryza & Spa w Juracie


Bliskość morza sprawia, że w menu restauracji Hotelu Bryza & Spa bardzo często znajdują się świeże ryby, a także dania z ryb o niespotykanym nigdzie dotąd aromacie. Menu idealnie współgra z morskim położeniem nad samym brzegiem morza i marynistycznym wystrojem restauracji Hotelu Bryza & Spa.

Więcej informacji w hotelu Bryza & Spa w Juracie:

tel. +48 58 675 51 00, mail: recepcja@bryza.pl

Bookmark and Share


 

03/14/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy zdjęcie przedstawiające David Bowie & Elizabeth Taylor, które wykonał Terry O'Neill.


David Bowie & Elizabeth Taylor by Terry O'Neill

ZapiszZapiszZapiszZapisz
02/28/2018
Category: text_news
Posted by: top10
BRITOP Lighting proponuje lampy z serii ENNIE, które dobrze prezentuja się we wnętrzach we wnętrzach w stylu skandynawskim lub minimalistycznym.
Zapisz
01/28/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Od 20 stycznia 2018 w oryginalnych wnętrzach dawnej destylarni ginu (Escher Gallery) w Antwerpii, można oglądać wyjątkową instalację artystki 'Kimsooja - gazing Into Sphere', która potrwa do 24 marca 2018 roku.


Gazing into Sphere (2018) Kimsooja, photo: Sebastian SchutyserZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz
01/03/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy fotografię portretową zespołu The Beatles wykonane w Londynie w 1963 roku przez Terry O'Neil.


The Beatles, Londyn, © Terry O'Neil 196312/15/2017
Category: text_news
Posted by: admin
Proponujemy lampę podłogową LUWA 2M, którą zaprojektował Paweł Luwau.


Lampa podłogowa LUWA 2M, proj. Paweł Luwau


12/05/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Galeria Kolekcji Fibak zaprasza serdecznie na zimową odsłonę stałej ekspozycji. Prezentujemy wybrane dzieła z kolekcji, w tym obrazy takich artystów, jak: Stefan Gierowski, Teresa Pągowska, Jan Dobkowski czy Leon Tarasewicz.


Galeria Kolekcji Fibak, ul. Krakowskie Przedmieście 5, Warszawa
12/03/2017
Category: text_news
Posted by: top10
11/15/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy kultową torebkę Hermès model Birkin, której nazwa pochodzi od nazwiska sławnej piosenkarki Jane Birkin.


Torebka Hermès Birkin Etoupe, rozm. 40cm, made in France


10/11/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy kupno limitowanej edycji zdjęcia Snoop Dogg, które wykonał fotograf mega gwiazd muzycznej sceny, Mike Miller.


Zdjęcie Snoop Dogg by Mike Miller, cena: od 2500 do 9500 USD

09/12/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy zdjęcie Andy Warhol i Mick Jagger, które zrobił Ken Regan.


Oferowane zdjęcie: Andy Warhol i Mick Jagger
photo: Ken Regan,
wym:
29x36 cm,
41x51 cm,
56x60 cm,
76.2x101.6 cm

<