.
damskie buty luksusowe Chritian Louboutin sklep Warszawa Polska
Nr 91, ISSN: 1689-7102 Czwartek, 27 Kwiecień 2017
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Czy chcesz otrzymywać co 3-4 tygodnie informacje o nowych kolekcjach i limitowanych ofertach bezpośrednio na swój email? Kliknij: Zapisz się na newsletter.

Print This Page
Nowy Szef Kuchni Bartosz Budnik w Bryza & SPA w Juracie
07/29/2016
Luksusowy nadmorski Hotel Bryza & Spa w Juracie od kilku miesięcy ma nowego szefa kuchni Bartosza Budnika - prekursora kuchni slowfoodowej w Polsce.


Kuchnia slowfoodowa z lokalnych składników - Bartosz Budnik, nowy szef kuchni w Bryza & Spa w Juracie
Bookmark and Share


Bartosz Budnik i jego pasja do gotowania i tradycyjnej kuchni polskiej wyraża się w kreatywnym i eksperymentalnym podejściu do współczesnej kuchni. Hotel Bryza & Spa znany jest z niezwykłaj uwagi, jaką przywiązuje do propozycji kulinarnej, dlatego teraz za doznania smakowe gości odpowiada szef kuchni Bartosz Budnik - dyplomowany mistrz kuchni slowfoodowej w Polsce, który gotuje wykwintnie i nowatorsko tylko z naturalnych składników stawiając na lokalnych dostawców oraz tradycyjne i unikalne sposoby produkcji żywności. "Dzięki umiejętnemu, kreatywnemu łączeniu przeróżnych smaków i aromatów, można czasem uzyskać zaskakujące, a jakże ciekawe i przyjemne doznania kulinarne o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia" mówi nowy szef w Bryza & Spa Bartosz Budnik. To dzięki niemu prowadzona przez dekadę restauracja Romantyczna w Hotelu SPA Dr Irena Eris na wzgórzach Dylewskich, jako pierwsza otrzymała rekomendację Slow Food Polska oraz wiele innych nagród cenionych w świecie gastronomii.


Kuchnia slowfood - chłodnik z lokalnych składników, Bartosz Budnik, szef kuchni w Bryza & Spa w Juracie


Regionalne potrawy i oryginalne lokalne produkty coraz bardziej poszukiwane są przez miłośników dobrej, zdrowej kuchni. Dlatego też Bartosz Budnik dużą wagę przywiązuje do potraw związanych z regionem: ryb zatokowych, bałtyckich, i słodkowodnych oraz ryb naturalnie wędzonych dymem olchowym, naturalnych miodów prosto z pasieki, kasz czy świeżo tłoczonych olejów poprzez smak obrazujących kulinarną przeszłość nadmorskiej okolicy, ale w nieoczekiwanie wykreowanym wydaniu. "Zdarza się, że próbuję odtworzyć smaki dań z dzieciństwa i zaproponować je gościom w menu moim gościom w Hotelu Resort Bryza & Spa, aby mogli odbyć podróż w czasie i odnaleźć smaki ze swojej młodości" - zdradza szef kuchni i dodaje: "Nie boję się eksperymentowania, lubię poszukiwać inspiracji w oparciu o nowe produkty w nowatorskiej odsłonie. Flagową pozycja w mojej karcie jest kawior ze ślimaka, który jest cenionym przysmakiem moich gości. Jedną z propozycji jest polędwica z łososia bałtyckiego kandyzowana w miodzie lipowym i soli himalajskiej, pudding z koziego sera Oberland, mleczkiem z dyni, bąblami z cytryny, konfiturowanym rajskim jabłuszkiem". To ostatnie danie otwierało pierwszą galę Gault&Millau, przewodnika po najlepszych restauracjach, podczas której szef Kuchni Bartosz Budnik otrzymał nagrodę Najlepszy Szef Kuchni 2015.


Kuchnia slowfoodowa - deser z lokalnych składników, Bartosz Budnik, nowy szef kuchni w Bryza & Spa w Juracie


Bliskość morza sprawia, że w menu restauracji Hotelu Bryza & Spa bardzo często znajdują się świeże ryby, a także dania z ryb o niespotykanym nigdzie dotąd aromacie. Menu idealnie współgra z morskim położeniem nad samym brzegiem morza i marynistycznym wystrojem restauracji Hotelu Bryza & Spa.

Więcej informacji w hotelu Bryza & Spa w Juracie:

tel. +48 58 675 51 00, mail: recepcja@bryza.pl

Bookmark and Share


 

04/09/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy lampa podłogową ze stali nierdzewnej LUWA LED FW, którą zaprojektował Paweł Luwau.


Lampa podłogowa LUWA LED FW, proj. Paweł Luwau

Zapisz
04/05/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Pierwsza w tym roku, wiosenna Aukcja Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Polswiss Art zakończyła się 21 marca 2017r. ogromnym sukcesem.


Magdalena Abakanowicz, rzeźba brąz, wys: 130cm / szer: 54 cmZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz
03/03/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy autentyczne damskie torebki Hermes Birkin wykończone w różnych kolorach i rodzajach okuć
Toba Hermes Birkin Rouge Pivoine Togo 35cm, złote okucia

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz
02/21/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Zapraszamy do Antwerpii na inauguracyjną wystawę Kazuo Shiraga w nowej przestrzeni wystawowej Kanaal Wijnegem 08.03.2017 - 13.05.2017.


Chiyusei Seibokukan (jedna z wojennej serii Shuihuzhuan lub Wojownicy)
1961, olej, płótno, 130 x 195 cm
ZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz
02/13/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy lampę firmy Viabizzuno Bacchetta Magica, która występuje w wersji LED lub świetlówki.


Lampa Bacchetta Magica świetlówka, proj. Mario Nanni, ViabizzunoZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz
02/06/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Ogólnopolski program Polish Exclusive 2016 będzie miał finał w postaci siódmej edycji wielkiej Gali Biznesu. Uroczystość przyznania nagród laureatom odbędzie się 17 lutego 2017 roku w Sheraton Warsaw Hotel.


Statuetki dla finalistów Polish Exclusive 2016, H. Sheraton
 
ZapiszZapiszZapisz
01/24/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Jedne z czołowych europejskich targów sztuki antycznej i współczesnej BRAFA trwają w Brukseli od 21 do 29 stycznia 2017 roku w Tour & Taxis.


Plakat Targów Sztuki BRAFA w Belgii, 21-29 stycznia 2017

01/19/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy lampę podłogową Solveig, która dla Ligne Roset zaprojektowała Avril de Pastre.


Lampa podłogowa Solveig, Ligne Roset, proj. Avril de Pastre

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz
01/11/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Galeria Domu Aukcyjnego Polswiss Art zaprasza do zapoznania się z ofertą galeryjną w siedzibie galerii Polswiss Art przy ul. Wiejskiej 20 w Warszawie.


Stefan Gierowski (1925) DXXXVI, 1984, olej, płótno / 100 x 70 cmZapiszZapiszZapisz
01/05/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Od grudnia 2016 roku Hotel Bryza może poszczycić się nowoczesna instalacją - stacją ładowania samochodów elektrycznych GARO LS-4.


Widok części hotelu Bryza & Spa w JuracieZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

<