.
damskie buty luksusowe Chritian Louboutin sklep Warszawa Polska
Nr 114, ISSN: 1689-7102 Sobota, 05 Grudzień 2020
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Czy chcesz otrzymywać co 3-4 tygodnie informacje o nowych kolekcjach i limitowanych ofertach bezpośrednio na swój email? Kliknij: Zapisz się na newsletter.

Print This Page
Wystawa Kimsooja - Gazing Into Sphere
01/28/2018
Od 20 stycznia 2018 w oryginalnych wnętrzach dawnej destylarni ginu (Escher Gallery) w Antwerpii, można oglądać wyjątkową instalację artystki 'Kimsooja - gazing Into Sphere', która potrwa do 24 marca 2018 roku.


Gazing into Sphere (2018) Kimsooja, photo: Sebastian SchutyserZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz


Bookmark and Share


Gazing into Sphere (2018) jest to specyficzna instalacja artystki Kimsooja, która w tym przypadku zmienia kontekst architektury dawnego wnętrza destylarni ginu zapraszając odwiedzających do doświadczenia nowego odbioru przestrzeni. Cała powierzchnia podłogi Escher Gallery została pokryta taflami luster powiększając w ten sposób wnętrze i tworząc z istniejącej architektury dodatkową wizualną przestrzeń, która jednocześnie staje się dziełem w którego centrum znajduje się widownia bądź obserwator. Ten horyzontalny plan jednocześnie przywołuje na myśl dawne wspomnienia dotyczące miejsca w którym kiedyś okrągłe przeszywające strop otwory podtrzymujące silosy używane do mieszania masy, obecnie zostały wykorzystane do ucieleśnienia zupełnie nowego eterycznego doświadczenia.

Na drugim piętrze znajduje się instalacja video Fuego de Aire / Fire of Air. (2009) ukazująca wulkaniczne formacje widziane w nocy poprzez snop światła w czasie poruszania się przez centrum Lanzarote Island. Praca ta, jest częścią cyklu artysty Ziemia-Woda-Ogień-Powietrze (2009-2010) i koncentruje się na aspekcie wzajemnego zwrotnego powiązania i przenikania się tych żywiołów natury.


Gazing into Sphere (2018) instalacja artystki Kimsooja, photo: Sebastian Schutyser

 
Prace Kimsooja mają swoje zakorzenienie w jej wcześniejszej praktyce malarskiej, gdzie powierzchnia płótna i strzeliste pociągnięcia pędzla stanowią swoisty punkt wyjścia. Użycie lustra ma swój początek od czasu Biennale w Wenecji w 1999 roku na stałe wchodząc do artystycznego alfabetu środków wyrazu, jako instrument do rozpakowywania lub pakowania przestrzeni, ciała i pamięci.Gazing into Sphere (2018) instalacja artystki Kimsooja, photo: Sebastian SchutyserDla artystki takie abstrakcyjne płótno oferuje niewidzialną powierzchnię przez którą widzimy sferę położoną blisko granicy realnej rzeczywistości. Horyzontalna przestrzeń, jaką oferuje architektura jest jednocześnie sceną dla publiczności, która sama może stać się aktywnym przedstawieniem na trójwymiarowym płótnie. Bez udziału artystki, Gazing into Sphere dostarcza nam doświadczenia aspektu wzajemności, dwoistości, tymczasowości ukrytego przemijania w ucieleśnieniu oraz metafizycznym doświadczeniu.


Tłum. z angielskiego: Paweł Luwau

źródło i więcej informacji: ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszBookmark and Share


 

12/02/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Na sprzedaż - elegancki trzy piętrowy apartament położony w dość prestiżowej dzielnicy Londynu W2, doskonale ulokowany w miejskim domu z epoki wiktoriańskiej.

Fasada apartamentowca, Strathearn Place, London W208/19/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Finisarz w Centrum Koneser w Warszawie, 20 sierpnia 2020, godz. 18.00, "Sala Laboratorium".


03/15/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Tym razem z wiadomych przyczyn Wiosenna Aukcja Dzieł Sztuki w Polswiss Art relacjonowana streamingiem live video na stronie www.polswissart.pl odbędzie się bez udziału publiczności.

Tamara Łempicka, Andromeda, Serigrafia, wym. 113 x 77cm


02/19/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Od 4 lutego 2020, kiedy odbyła się pierwsza specjalna aukcja dzieł sztuki "Oldmasters review" Galeria Polswiss Art zaprasza zainteresowanych miłośników i kolekcjonerów sztuki do skorzystania z propozycji galerii w formule private sale/usług concierge.

Roman Kramsztyk, Portret K., ok.1930-32, litografia, papier 28,5x24,5cm
01/08/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Na sprzedaż! - jedna z najbardziej znanych i cenionych modeli toreb Hermes, "Kelly Bag" nazwana od nazwiska aktorki, księżnej Monaco - Grace Kelly. Projekt torby Kelly powstał w 1935 roku. W latach 50-tych XX wieku Grace Kelly na jednym z opublikowanych zdjęć miała torbę Hermèsa i od tej pory cały świat zaczął nazywać ten model torebki - Kelly od jej nazwiska.

Na sprzedaż! Torebka Hermess Kelly, 28cm Palladium Hardware


12/17/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Za tradycyjną wiktoriańską fasadą kryje się interesująca implementacja nowoczesnej architektury. Na sprzedaż: cztery sypialnie, podwórko i taras z ogrodem.


Na sprzedaż - Dom w Londynie, SW 4, Lambour Road


09/28/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy lampę podłogową LUWA 2M, którą zaprojektował Paweł Luwau.

Lampa podłogowa LUWA 2M, proj. Paweł Luwau, photo: Jacek Kucharczyk
05/29/2019
Category: text_news
Posted by: top10
W wyprzedaży proponujemy włoskie designerskie lampy marki Zava.

Lampa podłogowa marki Zava - Sister, made in Italy


04/27/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy stół LUWA STX, który w roku 2018 zaprojektował Paweł Luwau.

Stół LUWA STX, design, P. Luwau, mat: stal nierdzewna, top: MDF/Forbo02/03/2019
Category: text_news
Posted by: top10
W minionym roku 2018 r. na polskim rynku sztuki padły kolejne rekordy. 23 mln zł, tyle wyniósł obrót na ostatniej grudniowej Aukcji Dzieł Sztuki Polswiss Art. Nieco wcześniej w październiku 2018 r. rysunek "Autoportret z samowarem" Stanisława Ignacego Witkiewicza został sprzedany z kwotę 550 tyś zł.

Stanisław Ignacy Witkiewicz, "Autoportret z samowarem" 1917, Polswiss Art

<