.
buty christian louboutin polska 3
Nr 115, ISSN: 1689-7102 Środa, 20 Styczeń 2021
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Czy chcesz otrzymywać co 3-4 tygodnie informacje o nowych kolekcjach i limitowanych ofertach bezpośrednio na swój email? Kliknij: Zapisz się na newsletter.

Print This Page
Grudniowa Aukcja Sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art!
12/03/2019
Tradycją jest, że grudniowa aukcja w Polswiss Art jest to największa aukcja w roku, obfitująca w wyjątkowe propozycje kolekcjonerskie i sytuacje bez precedensu.
Warszawa 10 grudnia 2019, godz. 19.00, ul. Wiejska 20.

Jerzy Nowosielski (1923-2011) Bez tytułu, 1968, olej, płótno 80 x 120cm, podpisany na odwrocie J. Nowosielski 1968


Bookmark and Share


Grudniowa aukcja zdaje się występować pod znakiem odkryć, ciekawostek, ale też prac naprawdę wielkich merytorycznie, muzealnych. Pojawiają się prace niezwykle ciekawe, niepokazywane dotąd, nieodkryte, rzucające nowe światło na twórczość najbardziej znanych artystów.

Zaczniemy pracą Jana Matejki - niekoronowanego króla polskiego malarstwa historycznego, symbolu polskiego malarstwa XIXw. Wit Stwosz jako dziecko z 1855 jest ukoronowaniem wielkiej estymy jaką mistrz darzył postać Wita Stwosza, ale też przykładem wielkiego niepokonanego tak naprawdę dotąd kunsztu malarskiego, ogromnego daru niebios, którym artysta obdarzony był od najmłodszych lat i dzięki któremu to pojawiające się w sprzedaży prace Jana Matejki elektryzują całą brać kolekcjonerską. Przedstawiany właśnie Państwu Wit Stwosz dzieckiem czy też jak kto woli Wit Stwosz bawiący się snycerką jest jak skarbnica opowieści o dwóch wielkich postaciach. Nieoceniony dla naszego dorobku jest fakt, że obraz ów przetrwał w cudownym stanie, nieoceniony dla rynku sztuki jest fakt, że dostępny jest na rynku sprzedaży i że może dalej pisać swoją historię będąc trzonem kolejnej wielkiej polskiej kolekcji.


Władysław Czachórski 1856-1911, List 1896, olej płótno naklejone na płytę pilśniową


Prawdziwą gratką jest również pojawienie się w ofercie pracy Władysława Czachórskiego List z 1896. Ten jeden z najbardziej znanych obrazów tego artysty, reprodukowany na znaczku okolicznościowym z 1963 jest pokazywany na rynku polskim po raz pierwszy.

Sensacją wydaje się również fakt pojawienia się w tym samym czasie na rynku aukcyjnym drugiej wersji obrazu stworzonego na zamówienie zachwyconego pracą księcia Leopolda Wittelsbacha. Dostępność obu tych prac jest dla polskiego rynku sztuki prawdziwym wydarzeniem, które nie miało precedensu od lat.

Nie pozostaną zawiedzeni również miłośnicy święcącej ostatnio triumfy sztuki okresu monachijskiego. Wyprawa na niedźwiedzia sprzed 1889 jest prawdziwym pokazem kunsztu Alfreda Wierusza Kowalskiego. Znawczyni jego twórczości Eliza Ptaszyńska jednoznacznie wskazuje na fakt, że jest to jedna z najwspanialszych prac artysty, jednocześnie będąc najlepiej opracowanym dziełem tego artysty przedstawiającym motyw wyprawy na niedźwiedzia. Ucieszy również zapewne inna  praca Wierusza Kowalskiego ze znanego cyklu ukazującego samotnego wilka w ośnieżonej scenerii. Ujmująca wymowa tych przedstawień sprawia, że zawsze znajdują one nabywców, są świadkiem polskiej historii sztuki, jej nieodłącznym elementem.

W dziale prawdziwych rzadkości tej aukcji znaleźć musi się również praca Jacka Mierzejewskiego Portret pani Róży Aleksandrowicz. Praca tego prawie w ogóle nieukazującego się na rynku aukcyjnym artysty, członka grupy Formiści, malarza, ilustratora, projektanta, niezwykle ciekawego człowieka i twórcy jest niewątpliwie dla wszystkich miłośników jakże zróżnicowanej sztuki polskiego dwudziestolecia prawdziwym odkryciem. Finezji dodaje fakt osoby portretowanej, znanego świadka ówczesnego życia artystycznego Krakowa. Prawdziwy kolekcjonerski smaczek...

Szkoła paryska zachwyci Państwa nie tylko pięknym, nieswoistym w gruncie rzeczy Portretem kobiety, ale również odkryciem konserwatorskim, które stało się naszym udziałem. Odsłonięty podczas prac konserwatorskich Portret kobiety z mężczyzną na odwrocie jest prawdopodobnie autoportretem artystki. Fakt jego istnienia na odwrocie tak znaczącej pracy jest niezwykle intrygujący, co potwierdzają specjaliści przygotowujący katalog oeuvre Olgi Boznańskiej z Muzeum Narodowego w Warszawie.


Roman Opałka (1933-2011), Trzy Kobiety, gwasz, papier 122.5 x 93cm (w świetle oprawy)


Sztuka powojenna, bardzo obecnie doceniana przez rynek inwestorski będzie miała swoich przedstawicieli święcących największe sukcesy jak Wojciech Fangor, Ryszard Winiarski czy Roman Opałka. Pragniemy zwrócić uwagę na niezwykle interesujące wczesne prace Romana Opałki, kubizujące, dekoracyjne oraz na pracę Jerzego Nowosielskiego Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus w ikonograficznej konwencji religijnej właściwie w ogóle nie będącej przedmiotem aukcji w Polsce.

Warto postać w cieniu enigmatycznego Ptaka 2 Magdaleny Abakanowicz i poczuć potęgę niewyjaśnionego i obcego, poczuć jak jesteśmy mali, a jednocześnie jak możemy być wolni, piękni, dostojni w ujęciu artystki.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, zachęcamy do spotkania z wielką, niepowtarzalną sztuką w atmosferze już grudniowej, ale może dzięki temu szczególnemu czasowi docenimy jeszcze bardziej to co niepowtarzalne i ponadczasowe.Zapraszamy Państwa do osobistego odwiedzenia tej unikatowej ekspozycji i zapoznania się bliżej z naszymi rekomendacjami.

Wystawa przedaukcyjna:
22 listopada - 10 grudnia 2019 r.
Dom Aukcyjny Polswiss Art
ul. Wiejska 20, Warszawa

Rejestracja do aukcji oraz zlecenia aukcyjne:
mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 (22) 628 13 67


Licytacja online możliwa jest po utworzeniu konta i rejestracji do aukcji w aplikacji polswissart.
Więcej informacji: online@polswissart.pl

Dom Aukcyjny Polswiss Art
ul. Wiejska 20, Warszawa


Dodatkowe informacje oraz zlecenia licytacji: 
galeria@polswissart.pl
+48 22 6294687


Więcej informacji w Polswiss Art:tel/fax: +48 (22) 628 13 67
tel.: +48 (22) 629 46 87
e-mail: galeria (at) polswissart.pl
www.polswissart.pl

 

Bookmark and Share


 

12/08/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Sprzedam nowy zegarek Rolex Sea Dweller 1266600.

Najnowszy model Rolex Sea Dweller 126600 z dokumentacją

12/02/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Na sprzedaż - elegancki trzy piętrowy apartament położony w dość prestiżowej dzielnicy Londynu W2, doskonale ulokowany w miejskim domu z epoki wiktoriańskiej.

Fasada apartamentowca, Strathearn Place, London W208/19/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Finisarz w Centrum Koneser w Warszawie, 20 sierpnia 2020, godz. 18.00, "Sala Laboratorium".


03/15/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Tym razem z wiadomych przyczyn Wiosenna Aukcja Dzieł Sztuki w Polswiss Art relacjonowana streamingiem live video na stronie www.polswissart.pl odbędzie się bez udziału publiczności.

Tamara Łempicka, Andromeda, Serigrafia, wym. 113 x 77cm


02/19/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Od 4 lutego 2020, kiedy odbyła się pierwsza specjalna aukcja dzieł sztuki "Oldmasters review" Galeria Polswiss Art zaprasza zainteresowanych miłośników i kolekcjonerów sztuki do skorzystania z propozycji galerii w formule private sale/usług concierge.

Roman Kramsztyk, Portret K., ok.1930-32, litografia, papier 28,5x24,5cm
01/08/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Na sprzedaż! - jedna z najbardziej znanych i cenionych modeli toreb Hermes, "Kelly Bag" nazwana od nazwiska aktorki, księżnej Monaco - Grace Kelly. Projekt torby Kelly powstał w 1935 roku. W latach 50-tych XX wieku Grace Kelly na jednym z opublikowanych zdjęć miała torbę Hermèsa i od tej pory cały świat zaczął nazywać ten model torebki - Kelly od jej nazwiska.

Na sprzedaż! Torebka Hermess Kelly, 28cm Palladium Hardware


12/17/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Za tradycyjną wiktoriańską fasadą kryje się interesująca implementacja nowoczesnej architektury. Na sprzedaż: cztery sypialnie, podwórko i taras z ogrodem.


Na sprzedaż - Dom w Londynie, SW 4, Lambour Road


09/28/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy lampę podłogową LUWA 2M, którą zaprojektował Paweł Luwau.

Lampa podłogowa LUWA 2M, proj. Paweł Luwau, photo: Jacek Kucharczyk
05/29/2019
Category: text_news
Posted by: top10
W wyprzedaży proponujemy włoskie designerskie lampy marki Zava.

Lampa podłogowa marki Zava - Sister, made in Italy


04/27/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy stół LUWA STX, który w roku 2018 zaprojektował Paweł Luwau.

Stół LUWA STX, design, P. Luwau, mat: stal nierdzewna, top: MDF/Forbo
<