.
damskie buty luksusowe Chritian Louboutin sklep Warszawa Polska
Nr 103, ISSN: 1689-7102 Niedziela, 20 Styczeń 2019
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Czy chcesz otrzymywać co 3-4 tygodnie informacje o nowych kolekcjach i limitowanych ofertach bezpośrednio na swój email? Kliknij: Zapisz się na newsletter.

Print This Page
Rewolucja informacyjna 2009
07/09/2009
Na polskim rynku wbrew wyraźnemu światowemu trendowi tylko w 2009 roku powstało kilka magazynów o tematyce modowo-lifestylowej. Wydaje się, że ich twórcy stawiają swoim tytułom zbyt ambitne wyzwanie - zatrzymać historię. Wydaje się, że nietrudno przewidzieć, czym się zakończy ten eksperyment.


Bookmark and Share


Obserwując rynek wydawniczy luksusowych magazynów na świecie, można łatwo stwierdzić, że nadszedł dla nich trudny czas. Ich główne źródła dochodu, czyli reklama znika na naszych oczach, a rosnąca liczba użytkowników sieci oczekuje 'darmowego' dostępu do informacji. To wszystko oznacza, że magazyny nie zarabiają na prenumeratach, a przychody ze sprzedanej powierzchni reklamowej nie pokrywają kosztów.

Nie ma wątpliwości, że obecny kryzys dokłada swoje do problemu, ale nie jest jego główną przyczyną. Nawet jeśli trend zapotrzebowania na reklamę papierową w cudowny sposób zacznie powracać w końcowej fazie recesji, już nigdy nie wróci do stanu poprzedniego. Faktem jest, że jesteśmy świadkami  informacyjnej rewolucji, nie mniejszej niż ta wywołana przez Gutenberga. Czytelnicy emigrują online, gdzie informacja jest zawsze świeża, łatwo dostępna i możliwa do szybkiego dzielenia się nią.

Dobrym przykładem rewolucji jest kultowy miesięcznik i-D, który właśnie ograniczył ilość wydań do 6 w roku.

miesięcznik magazyn i-D

Magazyn i-D, który dotąd zwyciesko przeżył wszystkich swoich konkurentów, zmniejsza ilość edycji i od tego lata będzie publikowany 6 razy w roku.
Jego charakterystyczna okładka, zawsze przedstawiająca modela/modelkę z jednym zamkniętym lub przymrużonym jednym okiem to wizualna gra tego tytułu z odbiorcą, która teraz może być rozumiana jako nawiązanie do obecnego klimatu ekonomicznego. i-D miało obchodzić 300-tne wydanie w czerwcu 2009 i od września 2009 zacznie publikować tylko 6 wydań w roku.

Magazyn został założony przez byłego art director'a Vogue Terry Jones'a w roku 1980 i jest własnością Jones'a i jego żony Tricia.
Postrzegamy tą restrukturyzację jako przegrupowanie sił i pozycji dla magazynu i marki, których jesteśmy pasjonatami i które udało nam się obronić przez tak długi czas” powiedzieli Terry i Tricia Jones w swoim oświadczeniu.
Jako jeden z najbardziej docenianych i kochanych niezależnych głosów w międzynarodowej społeczności modowej, i-D jest zdeterminowany zachować unikalną pozycję jako pomost pomiędzy wielką modą i zawsze świeżą pomysłowością czerpaną prosto z ulicy.”
Sierpniowe wydanie i-D wejdzie do sprzedaży 9 lipca, a następne będzie publikowane we wrześniu, październiku 2009 oraz lutym, marcu i kwietniu 2010. Kwietniowy numer ma być w sprzedaży przez 4 miesiące

i-D planuje częściej uaktualniać swoją stronę internetową i kontynuuje swoje projekty specjalne, z wystawą i-D Soul włącznie, która jest na swojej międzynarodowej trasie.
Również magazyn dla mężczyzn Arena został zamknięty w marcu 2009, podczas gdy Emap zamknął The Face już w roku 2004.

Bauer Media opóżniły swoją następną edycję wydawanego co 6 miesięcy magazynu Pop do jesieni, opuszczając jedno wydanie, podczas gdy Conde Nast wydało 2 razy w roku stylowy tytuł Love w lutym w nakładzie 68000 egzemplarzy.

Internet rozbija dotychczasowe struktury biznesu, które należą już do minionego wieku. Ta ewolucja dzieje się szybciej niż proces jej zrozumienia i przyjęcie nowych struktur.

PL

Zobacz również:

4 rodzaje luksusu
wg prezesa Luxury Marketing Council

Przyszłość luksusowych marek
: Luxury Insitute

Luxury Insitute: Pokaż się online

Wallpaper: Konsument luksusu spędza najwięcej czasu online

WSJ: 95% milionerów robi luksusowe zakupy online
Bookmark and Share


 

01/11/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Piękna-Dent to gabinet stomatologiczny i medycyny estetycznej stworzony z myślą o pacjentach, którzy w jednym, komfortowym miejscu mogą zadbać o zdrowy, piękny uśmiech, wygląd i samopoczucie.


Gabinet Piękna Dent - Recepcja: (22) 629 00 99,  505 541 990 
01/04/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy najwyższej klasy małą architekturę - stalowe bramy spawane z automatyką przeznaczone do eleganckich kamienic, domów i budynków.

Brama z automatyką w kamienicy Warszawa ul. Bracka 20
12/12/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy zdjęcie Jim Morrison'a, które wykonał Art Kane.

Jim Morrison, LA, CA, 1968, p: Art Kane, Morrison H. Gallery

10/25/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy w wyprzedaży, czarny, elegancki fotel Ray, zaprojektowany przez Antonio Citterio dla B&B Italia.


Minimalistyczny fotel Ray, proj. Antonio Citterio dla B&B Italia


05/28/2018
Category: text_news
Posted by: top10
W wyprzedaży proponujemy lekki, elegancki, składany fotel Beverly, projektu Antonio Citterio dla B&B Italia.

Wyprzedaż: fotel Beverly, projekt Antonio Citterio dla B&B Italia.


03/14/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy zdjęcie przedstawiające David Bowie & Elizabeth Taylor, które wykonał Terry O'Neill.


David Bowie & Elizabeth Taylor by Terry O'Neill

ZapiszZapiszZapiszZapisz
02/28/2018
Category: text_news
Posted by: top10
BRITOP Lighting proponuje lampy z serii ENNIE, które dobrze prezentuja się we wnętrzach we wnętrzach w stylu skandynawskim lub minimalistycznym.
Zapisz
01/28/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Od 20 stycznia 2018 w oryginalnych wnętrzach dawnej destylarni ginu (Escher Gallery) w Antwerpii, można oglądać wyjątkową instalację artystki 'Kimsooja - gazing Into Sphere', która potrwa do 24 marca 2018 roku.


Gazing into Sphere (2018) Kimsooja, photo: Sebastian SchutyserZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz
01/03/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy fotografię portretową zespołu The Beatles wykonane w Londynie w 1963 roku przez Terry O'Neil.


The Beatles, Londyn, © Terry O'Neil 196312/15/2017
Category: text_news
Posted by: admin
Proponujemy lampę podłogową LUWA 2M, którą zaprojektował Paweł Luwau.


Lampa podłogowa LUWA 2M, proj. Paweł Luwau<