.
buty christian louboutin polska 3
Nr 112, ISSN: 1689-7102 Niedziela, 27 Wrzesień 2020
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Czy chcesz otrzymywać co 3-4 tygodnie informacje o nowych kolekcjach i limitowanych ofertach bezpośrednio na swój email? Kliknij: Zapisz się na newsletter.

Print This Page
Rewolucja informacyjna 2009
07/09/2009
Na polskim rynku wbrew wyraźnemu światowemu trendowi tylko w 2009 roku powstało kilka magazynów o tematyce modowo-lifestylowej. Wydaje się, że ich twórcy stawiają swoim tytułom zbyt ambitne wyzwanie - zatrzymać historię. Wydaje się, że nietrudno przewidzieć, czym się zakończy ten eksperyment.


Bookmark and Share


Obserwując rynek wydawniczy luksusowych magazynów na świecie, można łatwo stwierdzić, że nadszedł dla nich trudny czas. Ich główne źródła dochodu, czyli reklama znika na naszych oczach, a rosnąca liczba użytkowników sieci oczekuje 'darmowego' dostępu do informacji. To wszystko oznacza, że magazyny nie zarabiają na prenumeratach, a przychody ze sprzedanej powierzchni reklamowej nie pokrywają kosztów.

Nie ma wątpliwości, że obecny kryzys dokłada swoje do problemu, ale nie jest jego główną przyczyną. Nawet jeśli trend zapotrzebowania na reklamę papierową w cudowny sposób zacznie powracać w końcowej fazie recesji, już nigdy nie wróci do stanu poprzedniego. Faktem jest, że jesteśmy świadkami  informacyjnej rewolucji, nie mniejszej niż ta wywołana przez Gutenberga. Czytelnicy emigrują online, gdzie informacja jest zawsze świeża, łatwo dostępna i możliwa do szybkiego dzielenia się nią.

Dobrym przykładem rewolucji jest kultowy miesięcznik i-D, który właśnie ograniczył ilość wydań do 6 w roku.

miesięcznik magazyn i-D

Magazyn i-D, który dotąd zwyciesko przeżył wszystkich swoich konkurentów, zmniejsza ilość edycji i od tego lata będzie publikowany 6 razy w roku.
Jego charakterystyczna okładka, zawsze przedstawiająca modela/modelkę z jednym zamkniętym lub przymrużonym jednym okiem to wizualna gra tego tytułu z odbiorcą, która teraz może być rozumiana jako nawiązanie do obecnego klimatu ekonomicznego. i-D miało obchodzić 300-tne wydanie w czerwcu 2009 i od września 2009 zacznie publikować tylko 6 wydań w roku.

Magazyn został założony przez byłego art director'a Vogue Terry Jones'a w roku 1980 i jest własnością Jones'a i jego żony Tricia.
Postrzegamy tą restrukturyzację jako przegrupowanie sił i pozycji dla magazynu i marki, których jesteśmy pasjonatami i które udało nam się obronić przez tak długi czas” powiedzieli Terry i Tricia Jones w swoim oświadczeniu.
Jako jeden z najbardziej docenianych i kochanych niezależnych głosów w międzynarodowej społeczności modowej, i-D jest zdeterminowany zachować unikalną pozycję jako pomost pomiędzy wielką modą i zawsze świeżą pomysłowością czerpaną prosto z ulicy.”
Sierpniowe wydanie i-D wejdzie do sprzedaży 9 lipca, a następne będzie publikowane we wrześniu, październiku 2009 oraz lutym, marcu i kwietniu 2010. Kwietniowy numer ma być w sprzedaży przez 4 miesiące

i-D planuje częściej uaktualniać swoją stronę internetową i kontynuuje swoje projekty specjalne, z wystawą i-D Soul włącznie, która jest na swojej międzynarodowej trasie.
Również magazyn dla mężczyzn Arena został zamknięty w marcu 2009, podczas gdy Emap zamknął The Face już w roku 2004.

Bauer Media opóżniły swoją następną edycję wydawanego co 6 miesięcy magazynu Pop do jesieni, opuszczając jedno wydanie, podczas gdy Conde Nast wydało 2 razy w roku stylowy tytuł Love w lutym w nakładzie 68000 egzemplarzy.

Internet rozbija dotychczasowe struktury biznesu, które należą już do minionego wieku. Ta ewolucja dzieje się szybciej niż proces jej zrozumienia i przyjęcie nowych struktur.

PL

Zobacz również:

4 rodzaje luksusu
wg prezesa Luxury Marketing Council

Przyszłość luksusowych marek
: Luxury Insitute

Luxury Insitute: Pokaż się online

Wallpaper: Konsument luksusu spędza najwięcej czasu online

WSJ: 95% milionerów robi luksusowe zakupy online
Bookmark and Share


 

08/19/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Finisarz w Centrum Koneser w Warszawie, 20 sierpnia 2020, godz. 18.00, "Sala Laboratorium".


03/15/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Tym razem z wiadomych przyczyn Wiosenna Aukcja Dzieł Sztuki w Polswiss Art relacjonowana streamingiem live video na stronie www.polswissart.pl odbędzie się bez udziału publiczności.

Tamara Łempicka, Andromeda, Serigrafia, wym. 113 x 77cm


02/19/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Od 4 lutego 2020, kiedy odbyła się pierwsza specjalna aukcja dzieł sztuki "Oldmasters review" Galeria Polswiss Art zaprasza zainteresowanych miłośników i kolekcjonerów sztuki do skorzystania z propozycji galerii w formule private sale/usług concierge.

Roman Kramsztyk, Portret K., ok.1930-32, litografia, papier 28,5x24,5cm
01/08/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Na sprzedaż! - jedna z najbardziej znanych i cenionych modeli toreb Hermes, "Kelly Bag" nazwana od nazwiska aktorki, księżnej Monaco - Grace Kelly. Projekt torby Kelly powstał w 1935 roku. W latach 50-tych XX wieku Grace Kelly na jednym z opublikowanych zdjęć miała torbę Hermèsa i od tej pory cały świat zaczął nazywać ten model torebki - Kelly od jej nazwiska.

Na sprzedaż! Torebka Hermess Kelly, 28cm Palladium Hardware


12/17/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Za tradycyjną wiktoriańską fasadą kryje się interesująca implementacja nowoczesnej architektury. Na sprzedaż: cztery sypialnie, podwórko i taras z ogrodem.


Na sprzedaż - Dom w Londynie, SW 4, Lambour Road


09/28/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy lampę podłogową LUWA 2M, którą zaprojektował Paweł Luwau.

Lampa podłogowa LUWA 2M, proj. Paweł Luwau, photo: Jacek Kucharczyk
05/29/2019
Category: text_news
Posted by: top10
W wyprzedaży proponujemy włoskie designerskie lampy marki Zava.

Lampa podłogowa marki Zava - Sister, made in Italy


04/27/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy stół LUWA STX, który w roku 2018 zaprojektował Paweł Luwau.

Stół LUWA STX, design, P. Luwau, mat: stal nierdzewna, top: MDF/Forbo02/03/2019
Category: text_news
Posted by: top10
W minionym roku 2018 r. na polskim rynku sztuki padły kolejne rekordy. 23 mln zł, tyle wyniósł obrót na ostatniej grudniowej Aukcji Dzieł Sztuki Polswiss Art. Nieco wcześniej w październiku 2018 r. rysunek "Autoportret z samowarem" Stanisława Ignacego Witkiewicza został sprzedany z kwotę 550 tyś zł.

Stanisław Ignacy Witkiewicz, "Autoportret z samowarem" 1917, Polswiss Art
01/23/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Obchodząca w tym roku 50lecie działalności Axel Vevoordt Company ten ekscytujący rok zaczyna wystawą swojej kolekcji na odbywających się w Brukseli targach BRAFA.

Stela z brązu region płd Arabia 200-100pne, 13.90x16.20
<