.
damskie buty luksusowe Chritian Louboutin sklep Warszawa Polska
Nr 109, ISSN: 1689-7102 Poniedziałek, 18 Listopad 2019
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Czy chcesz otrzymywać co 3-4 tygodnie informacje o nowych kolekcjach i limitowanych ofertach bezpośrednio na swój email? Kliknij: Zapisz się na newsletter.

Print This Page
Nadchodzi luksus online
11/18/2009
Luksus to "możliwość robienia tego co chcesz, jak chcesz, kiedy chcesz, bez przejmowania się co myślą inni". Niefortunnie dla siebie, luksusowe marki tego nie rozumieją i często utrudniają swoim klientom doświadczanie tego, co jest dla nich istotne. A na tym właśnie polega e-commerce. Luksusowe marki nie są na tym polu najmocniejsze.


Bookmark and Share


Luksusowe marki, aby odnieść sukces, muszą być elitarne, empatyczne, bezpośrednie, pełne młodzieńczego wigoru i społecznego zaangażowania - powiedziała Cindy Gallop, założycielka i CEO organizacji If We Ran the World, podczas LuxuryLab Innovation Forum w Nowym Jorku. Według Gallop,  najgorszą rzeczą, jaka przytrafiła się luksusowi jest jego demokratyzacja. "Kto bedzie chciał posiadać luksusową markę, jeśli ktokolwiek inny będzie ją też posiadał"? Według niej jeśli luksusowe marki mają odnieść sukces, muszą być elitarne. Nie mogą pojawiać się w wyższych partiach masowego rynku. "Myślę, że 'nowy luksus' jest powrotem do prawdziwego luksusu"- powiedziała Gallop. "To jest luksus dla bardzo małej grupy ludzi. Będzie on bezwstydnie elitarny".

Gallop argumentowała, że marki luksusowe muszą również nauczyć się empatii w stosunku do zamożnych klientów. "Zaskakująco, branża luksusowa w porównaniu z jakimkolwiek innym sektorem rynku, serwuje swoim klientom najgorszą jakość obsługi, szczególnie jeśli kupujesz rzeczy o bardzo wysokiej wartości. Wszystko ma tu wydźwięk "Patrz, nie dotykaj" - mówi. "Jestem przy tym zaskoczona ilością ludzi, których stać na kupno całego sklepu"- mówi.

Największy wyznacznik luksusowego lifestyle'u, mówi Gallop to "możliwość robienia tego co chcesz, jak chcesz, kiedy chcesz, bez przejmowania się co myślą inni".
Niefortunnie dla siebie, luksusowe marki tego nie rozumieją - i często utrudniają swoim klientom doświadczanie tego co jest dla nich istotne. A na tym właśnie polega e-commerce. Luksusowe marki nie są na tym polu najmocniejsze - dodała.
Gallop mówi, że marki luksusowe muszą się nauczyć używać interaktywnych mediów, aby ciągle podnosić zadowolenie swojej publiczności." Ale większość luksusowych marek dotychczas wydaje się nie doceniać i być przeciwna spontanicznemu kupowaniu."

luksusowe zegarki damskie audemars piguet
Zegarek Audemars Piguet Lady Royal Oak


François-Henry Bennahmias, CEO Audemars Piguet
- oddziału w Ameryce Północnej przyklasnął twierdzeniom Gallop; luksus może się sam rozwodnić jeśli swoją propozycją i poczynaniami będzie celował w niższe segmenty rynku.

rubens barrichello luksusowe zegarki audemars piguet"Luksus w ostatnich latach doznał uszczerbku, a największą porażką przemysłu luksusowych zegarków jest obecnie brak kreatywności.
My wszyscy robimy wszystko tak samo i ja z tego właśnie powodu atakuję nasze własne przedsiębiorstwo, ale jeszcze ciągle z tym się nie uporaliśmy. Póki co nie ma tu więcej kreatywności. Grozi nam być postrzeganym jako najnudniejszy obszar w świecie luksusu."
Bennahmias mówi, że Audemars Piguet z zeszłorocznymi przychodami ze sprzedaży na poziomie 30 milionów USD z 600 zegarków - muszą powrócić do osobistego kontaktu z klientami podczas bardziej intymnych wydarzeń, dodają, że połowa transakcji sprzedanych zegarków odbyła się telefonicznie "z ludźmi, których nigdy wcześniej nie spotkali. To jest przerażające" - dodał.

shaquille oneal audemars piguet zegarkiBennahmias jest również zdania, że zarówno Audemars Piguet, jak i cały przemysł luksusowych zegarków, muszą wprowadzić sprzedaż on-line. "Żadne z dzisiejszych luksusowych manufaktur zegarkowych nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży przez internet. Nikt nie chce wykorzystać takiej szansy". Firma powołała na swoich ambasadorów gwiazdy takie jak Shaquille O’Neal (na zdjęciu po prawej), Rubens Barrichello (na zdjęciu powyżej) i gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger, z których, jak twierdzi żaden nie otrzymuje wynagrodzenia za polecanie innym sygnowanych swoim nazwiskiem zegarków Audemars Piguet, ale za to są ich właścicielami.

Zobacz luksusowe zegarki damskie Audemars Piguet:

luksusowe zegarki dla kobiet audemars piguet


Zobacz luksusowe zegarki męskie Audemars Piguet:

luksusowe zegarki meskie audemars piguet


Przeczytaj również:

Social media nadają ton na światowych wybiegach
Internetowy przewrót w modzie
Techno Luxury w Berlinie
Innowacja w zakupach online
Rewolucja informacyjna 2009
4 rodzaje luksusu
wg prezesa Luxury Marketing Council
Przyszłość luksusowych marek
: Luxury Insitute
Luxury Insitute: Pokaż się online
Wallpaper: Konsument luksusu spędza najwięcej czasu online
WSJ: 95% milionerów robi luksusowe zakupy online

PL/EJBookmark and Share


 

09/28/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy lampę podłogową LUWA 2M, którą zaprojektował Paweł Luwau.

Lampa podłogowa LUWA 2M, proj. Paweł Luwau, photo: Jacek Kucharczyk
05/29/2019
Category: text_news
Posted by: top10
W wyprzedaży proponujemy włoskie designerskie lampy marki Zava.

Lampa podłogowa marki Zava - Sister, made in Italy


04/27/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy stół LUWA STX, który w roku 2018 zaprojektował Paweł Luwau.

Stół LUWA STX, design, P. Luwau, mat: stal nierdzewna, top: MDF/Forbo02/03/2019
Category: text_news
Posted by: top10
W minionym roku 2018 r. na polskim rynku sztuki padły kolejne rekordy. 23 mln zł, tyle wyniósł obrót na ostatniej grudniowej Aukcji Dzieł Sztuki Polswiss Art. Nieco wcześniej w październiku 2018 r. rysunek "Autoportret z samowarem" Stanisława Ignacego Witkiewicza został sprzedany z kwotę 550 tyś zł.

Stanisław Ignacy Witkiewicz, "Autoportret z samowarem" 1917, Polswiss Art
01/23/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Obchodząca w tym roku 50lecie działalności Axel Vevoordt Company ten ekscytujący rok zaczyna wystawą swojej kolekcji na odbywających się w Brukseli targach BRAFA.

Stela z brązu region płd Arabia 200-100pne, 13.90x16.2001/11/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Piękna-Dent to gabinet stomatologiczny i medycyny estetycznej stworzony z myślą o pacjentach, którzy w jednym, komfortowym miejscu mogą zadbać o zdrowy, piękny uśmiech, wygląd i samopoczucie.


Gabinet Piękna Dent - Recepcja: (22) 629 00 99,  505 541 990 
01/04/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy najwyższej klasy małą architekturę - stalowe bramy spawane z automatyką przeznaczone do eleganckich kamienic, domów i budynków.


Brama z automatyką w kamienicy Warszawa ul. Bracka 20
12/12/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy zdjęcie Jim Morrison'a, które wykonał Art Kane.

Jim Morrison, LA, CA, 1968, p: Art Kane, Morrison H. Gallery

10/25/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy w wyprzedaży, czarny, elegancki fotel Ray, zaprojektowany przez Antonio Citterio dla B&B Italia.


Minimalistyczny fotel Ray, proj. Antonio Citterio dla B&B Italia


05/28/2018
Category: text_news
Posted by: top10
W wyprzedaży proponujemy lekki, elegancki, składany fotel Beverly, projektu Antonio Citterio dla B&B Italia.

Wyprzedaż: fotel Beverly, projekt Antonio Citterio dla B&B Italia.<