.
buty christian louboutin polska 3
Nr 98, ISSN: 1689-7102 Poniedziałek, 22 Październik 2018
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Czy chcesz otrzymywać co 3-4 tygodnie informacje o nowych kolekcjach i limitowanych ofertach bezpośrednio na swój email? Kliknij: Zapisz się na newsletter.

Print This Page
Sztuka inwestowania w fotografię
11/07/2008

fot. Marek Straszewski

Ceny fotografii w Europie i Stanach Zjednoczonych sięgają kilku milionów dolarów. W Polsce rynek fotografii powoli także nabiera tempa. Przyczynia się do tego również projekt Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej, który pokazuje, że fotografia urasta do rangi sztuki i warto w fotografie inwestować. To przedsięwzięcie pokazuje, że z edycji na edycję zainteresowanie fotografią wzrasta, obserwuje się więcej sprzedanych obiektów, powiększa się także grupa kolekcjonerów.


Bookmark and Share


4 listopada 2008 roku o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Współczesnej "Senatorska" w Warszawie rozpoczęła się wystawa Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej, natomiast 26 listopada 2008 roku o godz. 17.00 w tym samym miejscu odbędzie się 4. Aukcja Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej, organizowana przez Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki oraz Dom Aukcyjny Rempex.

4. Aukcja Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej to unikatowy projekt. Artinfo.pl jako jedyny w Polsce organizuje aukcje fotografii dwa razy w roku, w kwietniu i listopadzie. Aukcji i wystawie towarzyszy katalog, który pełni funkcję indeksu najlepszych fotografów polskich. (...)
Na aukcji znajduje się sztuka dawna jak i najnowsza. Ponad 130 autorów, około 300 prac fotograficznych. (...)

Na świecie fotografia jako dziedzina sztuki cieszy się ogromną popularnością. Nie trzeba szukać daleko. Czechy, Litwa, Niemcy, to kraje, gdzie kolekcjonowanie fotografii jest prestiżem. W Polsce sytuacja także się zmienia, ma na to wpływ prężny rozwój sztuki współczesnej, a co za tym idzie fotografii.
Ceny fotografii na świecie są zbliżone do obrazów czy rzeźb. Domy aukcyjne Christie's i Sotheby's sprzedają prace takich artystów jak Anselm Adams, Edward Weston czy Man Ray, w zawrotnych cenach, ok. 600 - 700 tys. dolarów. Ceny na polskim rynku są co prawda o wiele niższe, ale powoli to się zmienia. Do tej pory rekord ustanowił Witkacy, jego praca "Kolaps przy lampie" został sprzedany w 2003r. za 135 tys. (...)

Marek Starszewski fortografia Marek Straszewski fotografia
fot. Marek Straszewski

Projekt Polska Fotografia Kolekcjonerska rozwija się z edycji na edycje, na aukcji sprzedaje się coraz więcej fotografii, po coraz wyższych cenach, jest to bezsprzeczny sukces tego projektu.
Moda na kolekcjonowanie fotografii ewoluuje bardzo dynamicznie, a kolejne edycje Polskiej Fotografii kolekcjonerskiej będą tego dowodem. Z przyjemnością będziemy obserwować rozwój polskiego fotografii, która będzie kolekcjonowana nie tylko przez rodzimych, ale także zagranicznych kolekcjonerów.

Artinfo.plBookmark and Share


 

05/28/2018
Category: text_news
Posted by: top10
W wyprzedaży proponujemy lekki, elegancki, składany fotel Beverly, projektu Antonio Citterio dla B&B Italia.

Wyprzedaż: fotel Beverly, projekt Antonio Citterio dla B&B Italia.


03/14/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy zdjęcie przedstawiające David Bowie & Elizabeth Taylor, które wykonał Terry O'Neill.


David Bowie & Elizabeth Taylor by Terry O'Neill

ZapiszZapiszZapiszZapisz
02/28/2018
Category: text_news
Posted by: top10
BRITOP Lighting proponuje lampy z serii ENNIE, które dobrze prezentuja się we wnętrzach we wnętrzach w stylu skandynawskim lub minimalistycznym.
Zapisz
01/28/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Od 20 stycznia 2018 w oryginalnych wnętrzach dawnej destylarni ginu (Escher Gallery) w Antwerpii, można oglądać wyjątkową instalację artystki 'Kimsooja - gazing Into Sphere', która potrwa do 24 marca 2018 roku.


Gazing into Sphere (2018) Kimsooja, photo: Sebastian SchutyserZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz
01/03/2018
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy fotografię portretową zespołu The Beatles wykonane w Londynie w 1963 roku przez Terry O'Neil.


The Beatles, Londyn, © Terry O'Neil 196312/15/2017
Category: text_news
Posted by: admin
Proponujemy lampę podłogową LUWA 2M, którą zaprojektował Paweł Luwau.


Lampa podłogowa LUWA 2M, proj. Paweł Luwau


12/05/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Galeria Kolekcji Fibak zaprasza serdecznie na zimową odsłonę stałej ekspozycji. Prezentujemy wybrane dzieła z kolekcji, w tym obrazy takich artystów, jak: Stefan Gierowski, Teresa Pągowska, Jan Dobkowski czy Leon Tarasewicz.


Galeria Kolekcji Fibak, ul. Krakowskie Przedmieście 5, Warszawa
12/03/2017
Category: text_news
Posted by: top10
11/15/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy kultową torebkę Hermès model Birkin, której nazwa pochodzi od nazwiska sławnej piosenkarki Jane Birkin.


Torebka Hermès Birkin Etoupe, rozm. 40cm, made in France


10/11/2017
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy kupno limitowanej edycji zdjęcia Snoop Dogg, które wykonał fotograf mega gwiazd muzycznej sceny, Mike Miller.


Zdjęcie Snoop Dogg by Mike Miller, cena: od 2500 do 9500 USD


<