.
damskie buty luksusowe Chritian Louboutin sklep Warszawa Polska
Nr 112, ISSN: 1689-7102 Poniedziałek, 13 Lipiec 2020
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Czy chcesz otrzymywać co 3-4 tygodnie informacje o nowych kolekcjach i limitowanych ofertach bezpośrednio na swój email? Kliknij: Zapisz się na newsletter.

Print This Page
Marek Straszewski: Metafizyczny erotyzm cz.2
12/30/2008
W moich zdjęciach pojawia się pewnego rodzaju metafizyczny erotyzm i on jest jedną z sił napędowych tych obrazów. Erotyzm stanowi ważną część mnie i każdego z nas. Ale nie jedyną, gdyż w takim razie fotografowałbym tylko akty. Kobieta jest więc dla mnie głównym tematem, ale fotografuję także mężczyzn.
iza miko marek straszewski


Bookmark and Share


Jak się czujesz w tych intymnych relacjach, które wytwarzają się na planie? Nie boisz się ich trochę?

Na pewno się ich nie boję. Mogę najwyżej, bać się tego czy one dobrze wychodzą na fotografiach. Ewentualnie tego, że oglądając swoje zdjęcia po upływie czasu dostrzegam w nich zupełnie innego siebie. Gdyby spojrzeć na nie zupełnie z boku, ich autor jest zupełnie inną osobą, niż do tej pory sądziłem. I to mnie trochę przeraża, ale i fascynuje, bo przekonałem się, że fotografia jest dla mnie sposobem na komunikację ze światem. Nagle się okazało, że mogę wypowiedzieć swoje słowa i wrócić do nich po upływie czasu. Gdy słyszę je ponownie, brzmią zupełnie inaczej, niż bym się spodziewał.

Dla wielu artystów proces kreatywny jest formą autoterapii, ciągłego odkrywania i przekraczania siebie...

Trudno mi się z tym nie zgodzić, ale to jest etap do którego doszedłem po mniej więcej piętnastu latach fotografowania, gdy praca zaczęła być spontaniczna, instynktowna, bez nadmiernej koncentracji na technicznych aspektach. Faktycznie, jeśli masz w sobie potrzebę poszukiwań, możesz dotrzeć do dość głębokich poziomów. bez pewnego rodzaju „psychoterapeutycznej intymności” nie jesteś w stanie zejść jeszcze głębiej i kręcisz się w kółko.

marek straszewski fotografie

Na wielu twoich zdjęciach są kobiety...


Być może na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale w moich zdjęciach pojawia się pewnego rodzaju metafizyczny erotyzm i on jest jedną z sił napędowych tych obrazów. Erotyzm stanowi ważną część mnie i każdego z nas. Ale nie jedyną, gdyż w takim razie fotografowałby tylko akty. Kobieta jest więc dla mnie głównym tematem, ale fotografuję także mężczyzn.

Czym różni się dla ciebie praca na zamówienie od twoich prywatnych projektów?

Z jednej strony ten podział wydaje się naturalny, ale z drugiej jest on czysto formalny. Nie dzielę fotografii na komercyjną i niekomercyjną. Często w świeci komercyjnym można odnaleźć o wiele bardziej wartościowe zdjęcia niż w świecie „artystycznym”. ten aspekt nie umniejsza wartości pracy i tak jest w architekturze, filmie i innych dziedzinach. Może się więc wydawać, że w wypadku prac „na zamówienie” realizuję czyjąś wizję, robię coś czego ktoś ode mnie wymaga. Ale szczerze mówiąc, tego typu praca mnie nie interesuje. Pod znakomitą większością prac wykonanych na zamówienie podpisuję się swoim nazwiskiem i oznacza to, że niczym się nie różnią od czysto autorskich zdjęć.

Czy po piętnastu latach robienia zdjęć, jesteś bliżej zrozumienia ideału piękna?

Być może ideał piękna interesował mnie kiedyś. Teraz zupełnie mnie nie interesuje.

Rozmawiał Kamil Antosiewicz

Pierwsza część wywiadu z Markiem Straszewskim
Bookmark and Share


 

03/15/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Tym razem z wiadomych przyczyn Wiosenna Aukcja Dzieł Sztuki w Polswiss Art relacjonowana streamingiem live video na stronie www.polswissart.pl odbędzie się bez udziału publiczności.

Tamara Łempicka, Andromeda, Serigrafia, wym. 113 x 77cm


02/19/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Od 4 lutego 2020, kiedy odbyła się pierwsza specjalna aukcja dzieł sztuki "Oldmasters review" Galeria Polswiss Art zaprasza zainteresowanych miłośników i kolekcjonerów sztuki do skorzystania z propozycji galerii w formule private sale/usług concierge.

Roman Kramsztyk, Portret K., ok.1930-32, litografia, papier 28,5x24,5cm
01/08/2020
Category: text_news
Posted by: top10
Na sprzedaż! - jedna z najbardziej znanych i cenionych modeli toreb Hermes, "Kelly Bag" nazwana od nazwiska aktorki, księżnej Monaco - Grace Kelly. Projekt torby Kelly powstał w 1935 roku. W latach 50-tych XX wieku Grace Kelly na jednym z opublikowanych zdjęć miała torbę Hermèsa i od tej pory cały świat zaczął nazywać ten model torebki - Kelly od jej nazwiska.

Na sprzedaż! Torebka Hermess Kelly, 28cm Palladium Hardware


12/17/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Za tradycyjną wiktoriańską fasadą kryje się interesująca implementacja nowoczesnej architektury. Na sprzedaż: cztery sypialnie, podwórko i taras z ogrodem.


Na sprzedaż - Dom w Londynie, SW 4, Lambour Road


09/28/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy lampę podłogową LUWA 2M, którą zaprojektował Paweł Luwau.

Lampa podłogowa LUWA 2M, proj. Paweł Luwau, photo: Jacek Kucharczyk
05/29/2019
Category: text_news
Posted by: top10
W wyprzedaży proponujemy włoskie designerskie lampy marki Zava.

Lampa podłogowa marki Zava - Sister, made in Italy


04/27/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Proponujemy stół LUWA STX, który w roku 2018 zaprojektował Paweł Luwau.

Stół LUWA STX, design, P. Luwau, mat: stal nierdzewna, top: MDF/Forbo02/03/2019
Category: text_news
Posted by: top10
W minionym roku 2018 r. na polskim rynku sztuki padły kolejne rekordy. 23 mln zł, tyle wyniósł obrót na ostatniej grudniowej Aukcji Dzieł Sztuki Polswiss Art. Nieco wcześniej w październiku 2018 r. rysunek "Autoportret z samowarem" Stanisława Ignacego Witkiewicza został sprzedany z kwotę 550 tyś zł.

Stanisław Ignacy Witkiewicz, "Autoportret z samowarem" 1917, Polswiss Art
01/23/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Obchodząca w tym roku 50lecie działalności Axel Vevoordt Company ten ekscytujący rok zaczyna wystawą swojej kolekcji na odbywających się w Brukseli targach BRAFA.

Stela z brązu region płd Arabia 200-100pne, 13.90x16.2001/11/2019
Category: text_news
Posted by: top10
Piękna-Dent to gabinet stomatologiczny i medycyny estetycznej stworzony z myślą o pacjentach, którzy w jednym, komfortowym miejscu mogą zadbać o zdrowy, piękny uśmiech, wygląd i samopoczucie.


Gabinet Piękna Dent - Recepcja: (22) 629 00 99,  505 541 990 

<