.
damskie buty luksusowe Chritian Louboutin sklep Warszawa Polska
Nr 112, ISSN: 1689-7102 Niedziela, 27 Wrzesień 2020
Luksusowe torby Hermes Birkin made in france sklep polska   Luksusowe rezydencje na Karaibach Anguilla kupno sprzedaż lub wynajem

Top10tastes Portal produktów i usług luksusowych

Print This Page
Przyszłość luksusowych marek
01/02/2009
Kiedyś postrzegany jako dobrze izolowany od wszelkich ekonomicznych perturbacji, rynek dóbr luksusowych doznał poważnego kryzysu w minionym roku z 34% spadkiem sprzedaży w porównaniu do roku poprzedniego.
Prezentujemy Top 3 trendy na rok 2009 dla przedstawicieli luksusowych marek, jako remedium na kryzys.

Źródło: Luxury Institute i US News&World Report.


Bookmark and Share


1. Marki luksusowe znacząco zwiększą swoją obecność w Internecie.

Branża luksusowa do tej pory wolno adaptowała strategie internetowe jako kluczowy punkt biznesu. Jak podaje Luxury Institute, innowacyjne platformy Internetowe zdobywają popularność dzięki zgromadzeniu designerów i dostawców luksusowej oferty w jednym miejscu, czyli one-stop-shop. Raport Luxury Institute podaje, że zyski osiągnięte z kanału online staną się dużo bardziej atrakcyjne, gdy dalsze spowolnienie gospodarcze spowoduje, że otwieranie nowych sklepów i tradycyjne kampanie reklamowe staną się poważnym wyzwaniem.


2. Nadmierne obniżki cen odzierają markę z aury ekskluzywności.

Jeśli dostawca luksusowej marki zbyt gwałtownie obniża ceny, zagraża w ten sposób wizerunkowi marki i jej ekskluzywności. To nie mogło być bardziej widoczne niż w tym sezonie świątecznym. Wielu dostawców obniżało ceny tak często, że częściej przypominali outlety niż luksusowe salony.


3. Filozofia korporacyjnej odpowiedzialności społecznej przyciąga klientów.

Jak podaje Luxury Institiute, zamożni konsumenci, wzmożyli swoje zainteresowanie społecznie odpowiedzialnymi markami: 51% w roku 2006 do 57% w roku 2007 i dane te znacznie wzrosną w roku 2009. Globalny kryzys zaufania do instytucji finansowych, rządowych i innych skłoni konsumentów luksusowej oferty do rozszerzenia oczekiwań wobec luksusowych marek, aby oprócz ich samych służyli także szerszej społeczności. Według Instytutu konsumenci będą oczekiwać od luksusowych marek, żeby działały w sposób etyczny, prospołeczny i ekologiczny.

LI, US NewsBookmark and Share